Nie biegaj!

Niby wszyscy wiemy, niby wszyscy czytamy cytaty coachingowe, ale zawsze brakuje nam tej pewności, jak budować relacje z innymi – czy to w pracy, czy w miłości, czy w rodzinie. Dziś pokażę ci kilka zasad, którymi staram się kierować w życiu, które mogą okazać się również pomocne dla Ciebie:

1.  Nie zniechęcaj się!
Masz w życiu cel? Super! A może uważasz, że twój cel jest niewykonalny? Nie ma nic prostszego niż podzielić jeden wielki cel, na małe cele, które na końcu doprowadzą cię doe tego wielkiego celu jaki masz w życiu. Chciałabyś przez miesiąc podróżować po Chinach? A może marzy ci się nowa praca? Wszystko można osiągnąć, pomyśl, co możesz zrobić by dojść do celu, jakie kroki należy podjąć by strzelić w dziesiątkę i pokonać konkurencję.

2.  Zapomnij o kompromisach!
Nie zapominaj, kim jesteś, czego pragniesz i co jest dla Ciebie ważne. Kompromisy są ważne, ale nigdy nie rezygnuj z siebie i swoich marzeń.

3.  Zaryzykuj!
Zaufanie komuś i otworzenie się przed nim może wydawać się czymś przerażającym… Ale właśnie o to chodzi w relacjach– żebyś mogła pokazać prawdziwą siebie i przekonać się, że właśnie taką Cię kochają, czy w pracy czy w relacji z bliskimi, nie zakładaj masek, nie udawaj – odważ się być prawdziwą sobą

4.  Nie biegaj!
Szanuj swój czas i swoje uczucia. Jeśli nowa osoba poznana na imprezie branżowej nie chce Cię poznać bliżej ani zaangażować się w tę znajomość, nie zmusisz jej do tego, choćbyś stanęła na rzęsach. Również nie każdy facet, który wpadnie Ci w oko, jest tym właściwym. Czasem dobrze wiedzieć, kiedy odpuścić i rozejrzeć się za kimś innym.

5.  Nie bądź idealna!
Jesteśmy tylko ludźmi, czasem niedoskonałymi – ale razem możemy zbudować coś naprawdę wspaniałego.

6.  Masz tylko jedno życie!
Nie marnuj swojego czasu – spełniaj swoje marzenia: podróżuj, spełniaj się w pracy, wychodź do ludzi, oglądaj filmy Almadovara, jeśli je lubisz – tańcz w deszczu jeśli to sprawia, że jesteś szczęśliwa.

7.  Doceniaj!
Bądź wdzięczna za każde dobro, które spotyka cię w życiu.

Niby proste zdania, ale często o nich zapominamy, kiedy emocje, nawyki albo obawy biorą górę.

Kiedy będziesz pamiętać o tych prostych zasadach sama się zdziwisz jak twoje życie nabierze pozytywnych kolorów.

 

Pozdrawiam,

Karolina

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s