Bądź Numerem 1. w tym roku

Jak myślisz, co jest najważniejsze na świecie? Co jest dla ciebie najważniejsze? Odpowiedz sobie na to pytanie, tylko szczerze. Czy masz to zapisane? Czy powtarzasz sobie to każdego dnia?

 

Dziś poproszę cię, byś razem ze mną przestał błądzić, ponieważ nie ma znaczenia jak wiele robimy, gdy nie ma przed nami jasnego celu –  gubimy się.

Oto kilka podstawowych błędów, jakie wynikają z braku świadomości naszego celu:

  • brak planu – i tu nie namawiam cię do planowania na 12 miesięcy do przodu, ale choćby na kilka dni – zastanów się, jaki masz plan, co chcesz osiągnąć dziś, jutro, za tydzień… zrób plan działania, a nie działaj ad hoc, gdy już nic nie możesz zmienić;
  • brak priorytetów – tu sama przyznaję się, że czasem jestem winna, pozwalając na to, by sprawy innych przyćmiły moje własne plany
  • brak limitów i ograniczeń – tak wiem, że jesteś superbohaterem, bierzesz na siebie wiele zobowiązań, jesteś sfrustrowana tym, że dużo robisz, a na koniec dnia masz poczucie, że nie zrobiłaś tego, co było najważniejsze.

Podpowiem ci jaki jest mój plan działania:

  1. Określ swój cel – niezależnie od punktu, w którym teraz jesteś, zastanów się co jest dla ciebie najważniejsze – ten cel może się zmieniać w ciągu życia w zależności od twojego etapu życia. Czy już wiesz co jest Twoim celem? Super! Teraz weź kawałek papieru i zapisz go na kartce, upewnij się, że ta kartka będzie widoczna dla ciebie tak, byś pamiętał o swoim celu;
  2. Zrób plan – każdego dnia zacznij swój poranek od zaplanowania dnia – krótka lista rzeczy które musisz wykonać, będzie trzymać cię na dobrym torze do sukcesu.
  3. Pełna koncentracja – połknij żabę, czyli zacznij dzień od tych mniej przyjemnych rzeczy, tak, by te, które sprawiają ci przyjemność wykonać szybko – twoja praca będzie miała lepszą jakość, a ty będziesz szczęśliwszy wiedząc, ze te mniej przyjemne obowiązki są już za tobą.
Życie to sztuka dokonywania wyborów. Jeśli Ty nie wybierzesz tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, zrobią to za Ciebie inni, przypadek albo los. A przecież masz swoje marzenia, pragnienia, cele… Chcesz coś osiągnąć, chcesz dawać innym, to co masz najlepsze, chcesz coś po sobie pozostawić. Nie pozwól, żeby brak koncentracji odebrał Ci szansę na sukces, jakiego pragniesz.
Powodzenia w Nowym 2017 Roku,
Karolina
/credit: P.Załug www.codzienniepewnasiebie.pl/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s